Jak założyć firmę przez internet?

Założenie firmy przez internet opiera się na kilku ważnych krokach. Zanim podejmie się działanie, bardzo ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, jak one wyglądają i dlaczego są niezbędne do tego, aby firma mogła w ogóle istnieć, a następnie rozwijać się.

Co jest niezbędne do tego, aby zarejestrować firmę w internecie?

Są dwie możliwości ku temu, aby móc zarejestrować taką firmę. Przede wszystkim niezbędny jest kwalifikowany podpis elektroniczny, który jest potwierdzony certyfikatem. Aby mieć taką możliwość, niezbędne jest wykupienie specjalnego urządzenia, które potwierdza tożsamość.

Poza tym niezbędne jest także założenie profilu zaufanego ePUAP. 

Aby ominąć te kroki, można również złożyć anonimowy wniosek przez internet, ale w ciągu tygodnia niezbędne jest potwierdzenie swojej tożsamości w urzędzie gminy. 

Biuro Rachunkowe Łódź Bałuty - Profais | Księgowość Łódź, Księgowa Łódź

Jak postępować przy zakładaniu firmy przez internet?

To oczywiście nie koniec. Istnieje jeszcze kilka innych kroków, które trzeba wykonać, aby założyć firmę za pośrednictwem internetu. Na stronie https://prod.ceidg.gov.pl należy złożyć wniosek CEIDG, wybierając opcję "załóż działalność gospodarczą". Po zarejestrowaniu się na stronie konieczny jest wybór sposobu potwierdzania swojej tożsamości. Na wybranej stronie na temat zakładania działalności gospodarczej, łatwo będzie można znaleźć poszczególne kroki dotyczące składania samego wniosku. Wnioski te można również złożyć przez internet. Na tym etapie warto wykorzystać zaufane biuro rachunkowe. To ono podpowie, jak poradzić sobie z kwestiami ZUSu oraz płatności VAT. Najlepiej skonsultować się z pracownikiem takiego biura jeszcze przed całkowitym odesłaniem wniosków. Taki wniosek wystarczy podpisać swoim profilem zaufanym i czekać na potwierdzenie dostarczenia. 

Oczywiście, wypełniając poszczególne kroki, trzeba cały czas pozostać uważnym, aby wszystkie zawarte tam informacje miały pokrycie. Kwestie finansowe i powinno przejąć biuro rachunkowe Łódź, które najlepiej wyliczy koszta prowadzenia firmy oraz opłaty, które należy uiścić. 

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM