Na jakie wsparcie może liczyć przedsiębiorca rozwijający swoją firmę?

Założenie własnej działalności gospodarczej to dopiero pierwszy krok na biznesowej ścieżce kariery. By firma miała rację bytu, musi na siebie zarabiać, a także wzrastać z każdym rokiem. Poniżej krótki przegląd możliwości i lista instytucji, które udzielają różnych form wsparcia w rozwijaniu działalności gospodarczej, zarówno w przypadku mikro, małych, jak i średnich firm funkcjonujących w różnych regionach kraju i reprezentujących różne branże.

Programy Operacyjne Funduszy Europejskich – dlaczego warto się nim bliżej przyjrzeć?

Program Rozwoju Polska Wschodnia czy Rozwoju Obszarów Wiejskich – to tylko niektóre możliwości, z których mogą skorzystać rodzimi przedsiębiorcy poszukujący dodatkowych źródeł finansowania swojej firmy, a którzy spełniają wymogi formalne, czyli w tym przypadku albo funkcjonują w jednym ze wskazanych województw, albo prowadzą biznes na obszarach wiejskich.

Biuro Rachunkowe Łódź Bałuty - Profais | Księgowość Łódź, Księgowa Łódź

Zazwyczaj środki te są udzielane na zasadzie pożyczek, które będzie trzeba spłacić. Dzięki Funduszom Europejskim łatwiej jest postarać się o kredyt w banku na rozwój działalności – Unia udziela poręczenia, że przedsiębiorca spłaci zobowiązanie w określonym czasie. Inną możliwością jest skorzystanie z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, w którym można otrzymać dofinansowanie np. na udział w wydarzeniach branżowych. Terminy i harmonogram składania wniosków znajdują się na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jakie jeszcze istnieją źródła finansowania, z których można uzyskać wsparcie dla firmy?

Dotację na rozwój działalności gospodarczej, czy to rozbudowę mikro, małej, czy też średniej firmy, można uzyskać, korzystając z programu Horyzont 2020 czy COSME. Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania środków są zamieszczone na stronie Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych UE. Na jaki rodzaj wsparcia z Unii Europejskiej może liczyć przedsiębiorca? Obecnie są to przede wszystkim kredyty inwestycyjne i kredyty obrotowe oraz pożyczki.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM