Handel w niedziele w 2018 r. - wykaz niedziel handlowych

Prezydent Andrzej Duda z dniem 30 stycznia 2018 roku podpisał ustawę, która zakazuje handlu w niedziele i święta. Zgodnie z nowymi zasadami, które weszły w życie z dniem 1 marca, w poszczególne dni obowiązuje całkowity zakaz handlu. Zatem w praktyce oznacza to, że sklepy będą nieczynne, a niedziela będzie dniem ustawowo wolnym od pracy.

Zgodnie z nową uchwałą sejmu w obecnym roku handlować będzie można w każdą pierwszą i ostatnią niedziele miesiąca. W roku 2019 handel będzie ograniczony do minimum - będzie możliwy tylko w jedną niedzielę miesiąca. Aczkolwiek rok 2020 przywita nas całkowitym zakazem handlu, w małym wyjątkiem - zakupy można będzie zrobić tylko w dwie niedziele przed Wigilią, a jedną przed Wielkanocą.

Biuro Rachunkowe Łódź Bałuty - Profais | Księgowość Łódź, Księgowa Łódź

Zaostrzenie przepisów dotyczących działań związanych z handlem będzie obowiązywało po godzinie 14 w sobotę przed Wielkanocą i w Wigilię Bożego Narodzenia. Będzie wówczas obowiązywał całkowity zakaz wykonywania czynności związanych z handlem. Istnieje jednak kilka wyjątków. Sejm zaproponował, aby sklepy przy dworcach kolejowych, portach lotniczych czy też stacjach benzynowych pozostały otwarte jedynie pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel. Cała reszta musi pozostać zamknięta. Nie ma także żadnych przeciwwskazań do handlu internetowego. W miejscach takich jak piekarnie i cukiernie handel w niedzielę będzie możliwy tylko wtedy, kiedy działalność gastronomiczna przeważa i jest dominująca. W ramach przypomnienia, partia Solidarność postuluje o zakaz wprowadzenia całkowitego zakazu we wszystkie niedziele w roku, jednak te wniosek będzie rozpatrywany dopiero za dwa lata, a handel w weekend będzie ograniczany stopniowo.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM