Co się zmieni w prawie pracy w 2020 roku?

Wraz z nastaniem 2020 roku w prawie pracy nastąpią ważne zmiany, z których każdy pracownik i pracodawca musi zdawać sobie sprawę, by być w pełni świadomym swoich praw i obowiązków. Zmian tych nie jest mało, warto więc na początek zwrócić uwagę na te najistotniejsze. Z pewnością do tej grupy zaliczymy rekordowy wzrost minimalnego wynagrodzenia i wyłączenie dodatku stażowego z podstawy minimalnego wynagrodzenia. Wiele instytucji i osób fizycznych czeka na owe atrakcyjne zmiany, które bez wątpienia przyczynią się do poprawy ich sytuacji materialnej. Rząd zamierza wspierać pracowników i pracodawców oraz instytucje zajmujące się rehabilitacją zawodową i społeczną. Jakie są szczegóły tych najistotniejszy zmian w prawie pracy w 2020 roku?

Zmiany dla pracowników

Minimalne wynagrodzenie brutto dla każdego pracownika od 1 stycznia będzie wynosić 2600 zł brutto. Zmniejszy się także stawka podatku dochodowego od osób fizycznych z 18% na 17%. Dodatkowo mogą one liczyć na ulgę na złe długi. Celem tej ulgi jest motywacja dłużników do zapłaty swoich wierzytelności. Te zmiany są istotne i warto je poznać bliżej. Biuro rachunkowe Łódź posiada szczegółowe informacje na temat wprowadzanych zmian w 2020 roku. W razie jakichkolwiek wątpliwości jego pracownicy udzielą swoim klientom wyjaśnień i służą pomocą przy rozliczeniu PIT-u oraz oferują inne usługi księgowe.

Biuro Rachunkowe Łódź Bałuty - Profais | Księgowość Łódź, Księgowa Łódź

Zmiany dla pracodawców

Zmian dla pracodawców na 2020 roku będzie jeszcze więcej. Pierwsza,  którą warto wymienić dotyczy opodatkowania małych firm. Otóż, składki ZUS w ich przypadku mają być proporcjonalne do osiąganych przychodów. Wprowadzony zostanie także mikrorachunek podatkowy dla każdego przedsiębiorcy. Będzie to związane ze sposobem opłacania podatku dochodowego i VAT-u. Deklaracja VAT zostanie zastąpiona nowym dokumentem, firmy otrzymają także sankcje związane z VAT-em. Pojawi się nowa forma prowadzenia działalności gospodarczej. Zmian będzie wiele. Biuro rachunkowe jest miejscem, w którym zostaną one każdemu zainteresowanemu wytłumaczone. Usługi księgowe, które są tam oferowane opierają się na stale aktualizowanych informacjach, zgodnie z obowiązującymi w danym czasie przepisami prawa.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM